Zúčastnili jsme se projektu na podporu opuštěných psů a koček bez domova NAZÍ JSME KRÁSNÍ A PRAVDIVÍ. A to nejen jako hlavní sponzoři, ale také jako jeho účastníci.

Záměrem tvůrců projektu bylo nafotit akty se zvířaty z útulků a upozornit tak na problematiku opuštěných zvířat. Díky zveřejnění fotek nahých lidí s opuštěnými zvířaty se mnohým podařilo najít domov a také vyvolat diskuzi a upoutat pozornost. Fotky byly použity do kalendářů a pořádala se vernisáž, kde se všechny fotky podařilo vydražit. Peníze z tohoto projektu byly rozděleny mezi jednotlivé útulky, které se projektu zúčastnily.

Členkou realizačního týmu se stala Andrea Dunová, terapeutka a lektorka Dornovy metody pro zvířata a zakladatelka České školy Dornovy metody pro zvířata, která je autorkou textů k jednotlivým fotografiím i k průvodnímu slovu projektu.

„V projektu nejsem za sebe, jsem tam za psa, kterého držím v náručí. V textech které provází jednotlivé fotografie, promlouvají opuštěná zvířata k lidem. Jsou to slova, která žádají o pozornost a soucit. Jsou to věty, které by nám zvířata určitě řekla, kdyby uměla mluvit. Mluvím tedy za ty, kdo mluvit neumí.“ Andrea Dunová

 

DSC_1979 12378104_423866754484949_6337349048497954491_o