Dva týdny na severu Švédska, strávené s první dámou českého mushingu Janou Henychovou a její psí smečkou. Dva týdny věnované intenzivní přípravě sportujících psů na nejtěžší závod v Evropě Finnmarslopet na 1000 km.

Protože při ošetřování psů přemýšlím nad mechanikou a vzorci pohybu a hledám odpovědi na otázky, kde vznikají problémy, intenzivní pobyt mezi musherskými psy přinesl cenné poznatky a zkušenosti . Seznámili jsme se s jejich způsobem života a s péčí o ně. Největší osobní zkušeností byla možnost je pozorovat při pohybu v terénu na dlouhých tréninkových vyjížďkách. Díky tomu jsme lépe pochopili mechanismy a zejména stereotypy, které mohou psům zbytečně ubližovat, a při terapiích jsme zvolili individuální přístup ke každému psovi. Po ošetření bylo radostí pozorovat uvolněné a hravé psy, kteří se na výkon v terénu vyloženě těšili.

Dornova metoda si za krátkou dobu získala na severu uznání nejen musherů, ale i odborníků, kteří měli možnost sledovat průběh ošetření a jeho výsledky. Závěrem malý postřeh: Nejhodnotnější terapeutické zkušenosti vpisuje do databanky poznatků sám život.

Děkuji Janě Henychové za možnost získat tuto hodnotnou zkušenost 🙂

MUSH!!!