KNIHA DORNOVA METODA PRO ZVÍŘATA

Celostní pohled na biomechaniku opěrného aparátu zvířat
 
Dornova metoda pro zvířata je jemná terapie, jejíž pomocí jsou kosti v kloubních spojeních bezpečně uváděny do správných poloh. Základní podstatou této terapie je pohyb, který umožňuje přirozenou manipulaci s klouby a vzájemná spolupráce a vyladění terapeuta a zvířecího pacienta.

Záměrem této ojedinělé knihy je odpovědět čtenářům na otázky, které nejčastěji kladou majitelé zvířat i účastníci kurzů Dornovy metody pro zvířata a nabídnout čtenáři možnost seznámit se nejen s Dornovou metodou, ale také s tématy, která spolu úzce souvisejí a jsou součástí každodenního soužití se zvířetem. V knize čtenář najde kapitoly o nejčastějších nemocech opěrného aparátu, o zacházení se zvířaty, o péči o sportující zvířata, o tom, kdy je použití Dornovy metody vhodné a kdy je vyloučeno a mnoho dalších poznatků z praxe.

275 stran, formát B5, šitá vazba, matná křída, vysoké rozlišení fotografií i grafiky

KOMU JE KNIHA URČENA?

Kniha je určena laikům i odborníkům, zkrátka všem, kteří chtějí poznat a pochopit princip Dornovy metody a vše, co se při terapii odehrává ve zvířecím těle. Osloví také ty, kteří mají zájem poznat a pochopit, co se děje ve zvířecím těle při pohybu, při každodenních činnostech, jak tyto běžné momenty života ovlivňují klouby a jak rozpoznat varovné signály, že s opěrným aparátem zvířete není něco v pořádku.

Kniha je také skvělým pomocníkem pro studenty středních i vysokých škol se zaměřením na péči o zdraví zvířat. Dokáže vysvětlit a propojit anatomii se skutečným životem a seznámit čtenáře s funkcí opěrného aparátu z jiného úhlu, než nabízí klasické školní osnovy. Je to kniha o soužití se zvířaty o pohledu na zázraky přírody. Znalý a vědomý majitel, trenér či ošetřovatel zvířat je pro zvířecího kamaráda darem.